15161718192021
22232425262728
2930

Relacja – MISTRZOSTWA POMORZA 2013 DATA 05-12.05.2013

Przez cały tydzień zawodnicy z całej polski starali się  wykręcić dla siebie wysokie wyniki na kręgielni “ King Pin” w Ostródzie, by w niedzielnym finale zdobyć główną nagrdę pieniężną a także symboliczny puchar w cyklu turniejów “ Top Fighter”.

Eliminacje odbywały się od 5 maja, zawodnicy grali na  smarowaniu o długości 42 stóp.

W niedzilę po sobotnim bankiecie i hucznym otwarciu kręgielni “King Pin” (byłego Dario Bowling )  przyszedł czas na rozegranie półfinałów grupy C i D oraz A i B. Do finałów zakwalifikowało sie po czterech zawodników grupy C i D oraz po 8 z grupy A i B.

W grupie D zwycięzcą został Damian Rychwicki wygrywając wszystkie pojedynki r-robina tuż za nim Frydrych Wiesław SSB I Dąbkowska Ewa z trójmiasta. W finale grupy C  bezkonkurencyjny okazał się zawodnik z Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingowego – Krzysztof Chałko uzyskując średnią 217,67, następny był Chalecki Dariusz również SSB ze śr 208  i Augustenowicz Marcin śr 185.67 . Finał grupy B wyjaśnił sie dopiero po rozegraniu wszystkich gier przez zawodników. Roman Brodowski “ Broda ” został zwycięscą tej grupy 1500pkt. Jako seniorowi przysługuje mu bonus 5 pkt. do każdej gry, i to właśnie te dodatkowe punkty uplasowały go na podium przed Tomaszem  Świniarskim 1495 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Kazimierz Rybicki 1476 pkt.

Finał A wyłonił pewnego zwycięscę, którym okazał się Paweł Bielski uzyskując total pin 1718pkt, tuż za nim uplasował się Mirosław Pająk 1659 pkt, który podczas eliminacji zagrał Perfect Game co dało mu pewne miejsce w półfinale. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Emil Polanisz 1581pkt.

Po raz pierwszy w ostródzkiej kręgielni właściciel Dariusz Olejniczak skorzystał z przysługującego mu prawa zmiany regulaminu zawodów. Finał grup Ai B odbył się razem, a nie tak jak przewidywał regulamin-oddzielnie.

Zawodom jak zwykle towarzyszyła znakomita kuchnia i miła atmosfera.